Przejdź do treści

Teonanácatl. Święte Grzyby – Ralph Metzner

59,00 

„Teonanacatl: Święte Grzyby” to fascynujące i dogłębne studium autorstwa znanego psychologa i badacza psychodelików, Ralpha Metznera. Książka ta poświęcona jest świętym grzybom, które od wieków pełnią kluczową rolę w rytuałach szamanów i innych praktykach duchowych na całym świecie. Metzner eksploruje tradycje, mitologię, doświadczenia i badania naukowe dotyczące tych roślin, przekazując wiedzę przystępnie, co skłania do refleksji i poszerzania horyzontów czytelnika. Doskonały wybór dla osób interesujących się psychodelikami, duchowością, etnobotaniką i medycyną holistyczną, dostarcza cennej informacji i inspiracji do samorozwoju i głębszego zrozumienia świata.

Brak w magazynie

„Teonanacatl: Święte Grzyby” – Ralph Metzner

„Teonanacatl: Święte Grzyby” to fascynujące i dogłębne studium autorstwa uznanej osoby w dziedzinie psychodelii, Ralpha Metznera. Ta książka jest poświęcona świętym grzybom, które od wieków pełnią kluczową rolę w rytuałach szamanów i innych praktykach duchowych na całym świecie.

Metzner, znany psycholog i badacz psychodelików, eksploruje złożone tradycje, mitologię i doświadczenia związane z grzybami halucynogennymi. Autor wprowadza czytelnika w bogaty świat grzybów, od ich historycznego wykorzystania przez starożytne cywilizacje, takie jak Aztekowie i Majowie, po współczesne badania naukowe dotyczące ich potencjalnych zastosowań terapeutycznych.

„Teonanacatl: Święte Grzyby” to nie tylko podróż w głąb tajemniczych doświadczeń psychodelicznych. To również kompendium wiedzy na temat botaniki, chemii i historii świętych grzybów, a także relacji między nimi a duchowością, medycyną i sztuką. Metzner przekazuje swoją wiedzę w sposób przystępny, zachęcając do refleksji i poszerzania horyzontów.

Książka ta jest doskonałym wyborem dla każdego, kto interesuje się psychodelikami, duchowością, etnobotaniką lub medycyną holistyczną. Z pewnością zainteresuje zarówno naukowców, jak i osoby szukające alternatywnych ścieżek do samorozwoju i głębszego zrozumienia świata.