Przejdź do treści

Australia legalizuje psychodeliki. MDMA oraz psylocybina od lekarza

  W przełomowym posunięciu Australia stała się pierwszym krajem, który uznał psychodeliki za legalne substancje lecznicze. Therapeutic Goods Administration zaskoczyła naukowców, gdy zatwierdzili grzyby psylocybinowe oraz MDMA do użytku terapeutycznego, torując drogę do dalszych badań nad ich potencjalnymi korzyściami. To Może zrewolucjonizować medycynę i otworzyć nowe możliwości dla osób szukających ulgi w problemach ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja i lęki.

  MDMA i psylocybina (aktywny składnik grzybów psylocybinowych) zostaną sklasyfikowane jako leki z wykazu 8, co pozwala na ich kontrolowane stosowanie, jeśli zostaną przepisane przez psychiatrę.

  Stephen Bright, dyrektor organizacji charytatywnej Psychedelic Research in Science and Medicine, powiedział, że decyzja Australii o uznaniu psychodelików za leki nie była oczekiwana przez sektor medyczny, co czyni Australię pierwszym krajem, który to zrobił.

  „To było nieoczekiwane, biorąc pod uwagę, że Australia jest tak konserwatywnym krajem” – powiedział.

  Natomiast profesor nadzwyczajny David Caldicott, lekarz oddziału ratunkowego, który pojawił się w Królewskiej Komisji ds. Obrony i Samobójstw Weteranów, jest mile zaskoczony pozwoleniem na stosowanie psychodelików, które mogą pomóc na lekoodporne traumy psychiczną i PTSD

  Według Caldicotta przeszkodą w terapeutycznym stosowaniu MDMA była raczej polityka niż kwestia samej wiedzy nt. substancji. MDMA zostało po raz pierwszy opracowane przez firmę farmaceutyczną na początku XX wieku i było używane przez niektórych psychiatrów pod koniec lat 70. i na początku lat 80. XX wieku. Jednak lek został zakazany w USA w 1985 roku, po tym jak zaczął być używany rekreacyjnie.

  W piątkowym oświadczeniu TGA zadeklarowano, że tylko psychiatrzy będą mogli przepisywać MDMA oraz psylocybinę. Decyzja została podjęta ze względu na ich specjalne kwalifikacje i doświadczenie w leczeniu osób z poważnymi chorobami psychicznymi. Przed wydaniem jakichkolwiek recept psychiatrzy muszą najpierw uzyskać certyfikat autoryzowanego lekarza przepisującego Biorąc pod uwagę brak zatwierdzonych substancji w Australii, lekarze muszą uzyskać licencję na ich import do użytku w swojej praktyce.

  Sprawdź nasze popularne produkty