Przejdź do treści
Strona główna » Wiadomości i informacje ze świata grzybów i innych psychodelików » Fantastic Funghi – Niezwykły Świat Grzybów- recenzja filmu

Fantastic Funghi – Niezwykły Świat Grzybów- recenzja filmu

  “Fantastic Fungi” lub inaczej “Niezwykły Świat Grzybów” to jeden z najbardziej pozytywnych i pełnych nadziei filmów dokumentalnych ostatnich lat. Ukazał się 11 października 2019 roku, a następnie został doceniony przez Netflix i udostępniony na platformie streamingowej, dzięki czemu szersza szeroka publiczność może poznać magię i tajemnice grzybów.

  Reżyser Louie Schwartzberg spędził 15 lat swojego życia na filmowaniu grzybów. Urodzony w 1950 roku, jest jedynym filmowcem na świecie, który tworzy filmy poklatkowe 24 godziny na dobę każdego dnia od ponad trzydziestu lat. Na potrzeby filmu zbudował studio na dachu garażu, ponieważ osiągnięcie takiej jakości materiału filmowego byłoby niemożliwe ze względu na wiatr, wibracje i zmienne światło. Pozwoliło to stworzyć zapierające dech w piersiach zdjęcia poklatkowe owocujących grzybów w całej ich okazałości, ukazując ich niewidoczne piękno i fascynujące cechy. 

  Wizualizacje są połączone z kojącą narracją Brie Larson, która służy jako głos samych grzybów, co sprawia, że oglądanie filmu jest naprawdę wciągające. Dlatego polecamy oglądanie filmu z oryginalną narracją i polskimi napisami, co pozwoli nam  jeszcze bardziej zanurzyć się w magicznym królestwie grzybów.

  Paul Stamets, mykolog oraz lider w dziedzinie grzybów, również odgrywa ważną rolę w dokumencie. Poświęcił swoje życie na badaniu grzybów i odkrywaniu ich tajemnic. W filmie edukuje nas na temat wielu zastosowań i korzyści płynących z grzybów, co prowadzi nas w ekscytującą podróż po niesamowitym i różnorodnym królestwie grzybów. Poprzez swoje badania i doświadczenia Stamets pokazuje nam niesamowity potencjał tych organizmów, który może zmienić nasz świat na lepsze.

  Zagłębiając się w świat grzybów widz odkrywa, jak ważną rolę odgrywają one w utrzymaniu równowagi w przyrodzie, usuwając martwe materie, tworząc nowe życie i służąc jako tkanka łączna między wszystkimi żywymi istotami. Okazuje się, że wszechobecne grzyby mogą być kluczem do rozwiązania wielu współczesnych problemów i ponowne połączenie z inteligencją natury może zmienić sposób, w jaki odkrywamy i rozumiemy świat

  Podczas oglądania poznamy również sposoby jak można wykorzystywać grzyby do rozwiązywania niektórych z najbardziej palących problemów ludzkości. Od oczyszczania wycieków ropy do leczenia chorób psychicznych, grzyby mają pozornie nieskończoną listę potencjalnych korzyści.  Dokument porusza również temat “magicznych” grzybów psylocybinowych, sugerując, że mogły one odegrać rolę w ewolucji człowieka (Teoria naćpanej małpy)

  Ale Fantastic Fungi to nie tylko film o grzybach. To pełen nadziei i pozytywnych emocji dokument, który sugeruje, że odpowiedzi na wiele naszych problemów mogą rosnąć naturalnie i znajdziemy je w najbliższym lesie. Zachęca widzów do postrzegania siebie jako części większego ekosystemu i połączenia z otaczającym światem przyrody. Łączy piękno i inteligencję natury aby chronić planetę i tworzyć lepszą przyszłość.

  Jednym z najbardziej urzekających aspektów filmu jest sposób w jaki łączy on naukę i duchowość. Podczas gdy niektórzy mogą wyśmiewać ten punkt widzenia, przedstawiano przekonujące argumenty na temat roli grzybów w przyrodzie oraz historii człowieka oraz potencjale, który może pomóc ludziom połączyć się głębiej z otaczającym ich światem.

  Producenci  wykonali kawał naprawdę dobrej roboty, prezentując nam grzyby w sposób, który sprawia, że czujemy się, jakbyśmy byli w samym środku ich niezwykłego świata. Poprzez wspaniałe zdjęcia poklatkowe i fachowe opowiadanie historii, piękno i magia grzybów sprawi, że poczujesz się zarówno zainspirowany, jak i zauroczony. Ten film potrafi wciągnąć w świat grzybów w tak interesujący sposób, że nie będziesz chciał oderwać wzroku od ekranu.

  Niezwykły Świat Grzybów to prawdziwy wizualny raj dla zmysłów i jednocześnie naprawdę wartościowy i inspirujący dokument, który na długo pozostanie w Twojej pamięci!

  Sprawdź nasze popularne produkty