Przejdź do treści

Grzyby psylocybinowe – jak uniknąć „bad trip’a”

  Grzyby psylocybinowe nie są ogólnie uważane za uzależniające i są rzadko używane przez dłuższy czas, co oznacza, że stanowią mniejsze zagrożenie dla zdrowia fizycznego niż inne substancje psychoaktywne. Jednak nieodpowiednie zażywanie psychodelików może wywołać przytłaczające i bardzo nieprzyjemne doznania.

  Najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych efektów podczas jedzenia grzybów psylocybinowych jest ich niejedzenie. Jednak jeśli dana osoba ma zamiar je spożyć, powinna przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa.
  Z tego artykułu dowiesz się, na co uważać, jeśli masz zamiar zacząć przygodę z grzybami psylocybinowymi.

  Upewnij się, że masz odpowiednie grzyby

  Są podobne do niektórych innych grzybów, dlatego tak trudno je zidentyfikować. Pomylenie grzybów psylocybinowych z innymi grzybami może być nieszkodliwe (w najlepszym przypadku) lub śmiertelne w najgorszym. W naturze występują trujące odmiany grzybów, dlatego należy zachować ostrożność przy wyborze rodzaju grzyba do spożycia. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy osoba zbiera dzikie grzyby bez odpowiedniej wiedzy lub wskazówek.

  Istnieje wiele różnych rodzajów grzybów psylocybinowych – niektóre są słabsze, a inne silniejsze – nawet pomylenie silnej odmiany ze słabą może mieć niezamierzone skutki w postaci intensywniejszego niż przewidywano przeżycia.
  Przed spożyciem koniecznie trzeba wiedzieć, jaki rodzaj grzyba się spożywa. Jeśli nie masz pewności, nie bierz ich lub skonsultuj się z mykologiem lub kimś, kto zna się na odmianach i rodzajach grzybów.

  Uważaj na odpowiednie dawkowanie grzybów

  Dawkowanie jest bardzo ważne podczas przyjmowania substancji. Przyjęta dawka będzie bezpośrednio wpływać na intensywność doznań i ryzyku działań niepożądanych. Ponieważ grzyby psylocybinowych mają bardzo niski potencjał negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne, przedawkowanie może nie powodować żadnych szkód fizjologicznych. ale często spowoduje bardzo intensywne, niepokojące lub niekomfortowe doświadczenie, które może pozostawić po sobie szkody psychiczne.
  Psylocybina może wywoływać naprawdę intensywne efekty psychiczne, ale nie powoduje uszkodzeń ciała, więc przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

  Dawka grzybów psylocybinowych różni się w zależności od tego, czy są świeże czy suszone. Ponieważ grzyby zawierają około 90% wody, dawka suszonych odmian jest często 10 razy mniejsza niż świeżych odmian.
  Na przykład średnia dawka świeżych grzybów to 20 gramów, a dawka tej samej odmiany suszonych grzybów to 2 gramy. Przed spożyciem jakichkolwiek grzybów psylocybinowych, ważne jest zważenie ich i zapewnienie odpowiedniej dawki. Dokładne wagi gramów i miligramów są powszechnie dostępne i należy ich używać, aby zapewnić prawidłowe dawkowanie.

  “Set and settings” – zadbaj o swój nastrój i otoczenie podczas tripa

  Po upewnieniu się, że masz właściwy rodzaj grzyba psylocybinowego i dokładnie odmierzasz dawkę, zwróć uwagę na Twoje nastawienie oraz otoczenie, w jakim będziesz przebywał podczas tripa. Dowiedz się czym jest „Set and Settings”– i korzystaj bezpiecznie z psychodelików.

  Nastawienie – set

  Twoje nastawienie determinuje to, co robisz i jak reagujesz na rzeczy. Psychodeliki często wzmacniają odczuwanie, dlatego jeśli Twoje nastawienie i nastrój będą negatywne – może to spotęgować doznania i spowodować “bad trip’a” Jeśli jesteś w dobrym nastroju, psilocybina sprawi, że poczujesz się bardziej zainspirowany i podniesiony na duchu, prowadząc do radosnego i wnikliwego doświadczenia.

  Pozytywne nastawienie, a przynajmniej neutralne nastawienie, jest kluczem do doznania psylocybinowego.

  Otoczenie – settings

  Otoczenie odnosi się do środowiska, w którym przebywasz. Powszechne efekty psylocybiny mogą wahać się od niewyraźnego widzenia i halucynacji do głębokiego zagłębiania się w umysł lub osobowość. Wydaje się, że substancja ta sprawia, że mózg jest otwarty na wszystkie i dowolne doznania zmysłowe podczas podróży. Oznacza to, że jeśli znajdujesz się w głośnym, zatłoczonym, nieznanym lub w inny sposób niekomfortowym otoczeniu, jest bardzo prawdopodobne, że doprowadzi to do “bad trip’a”, nawet jeśli zaczynasz z pozytywnym nastawieniem.

  Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem podróży psilocybinowej upewnić się, że otoczenie jest znajome, wygodne i że przebywa się z ludźmi, którym się ufa. Nieprzestrzeganie tego zalecenia prawie na pewno doprowadzi do negatywnych doświadczeń.

  Opiekun – czyli obecność zaufanej, trzeźwej osoby podczas tripa

  Dobrze jest mieć zaufaną, trzeźwą osobę obecną podczas podróży psilocybinowych. Osoba ta, zwana „opiekunem podróży”, może zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, pozytywne doświadczenia i poradzić sobie z potencjalnymi sytuacjami, które mogą się pojawić.

  Opiekun może przywrócić użytkownika do rzeczywistości i zapewnić go, że to, o czym myśli lub czego doświadcza, nie jest prawdziwe, a narkotyk w końcu przestanie działać. Pomocne są uspokajające komentarze i gesty, a także upewnianie się, że osoby biorące udział w tripie nie czują się niespokojne lub niekomfortowo.

  Idealnym opiekunem może być osoba, która sama doświadczyła pozytywnych doświadczeń z psylocybiną. Oznacza to, że rozumie, co to znaczy i co jest potrzebne, aby skutecznie uczestniczyć w podróży. Psylocybina może sprawić, że użytkownicy będą bardzo wrażliwi na swój nastrój i nastroje innych. Osoba, która jest osądzająca lub nie zgadza się na spożywanie grzybów psylocybinowych, może negatywnie wpłynąć na doświadczenia osób biorących udział w tripie.

  Zmniejszanie haju po grzybach psylocybinowych

  Potoczne dowody i relacje użytkowników sugerują, że haj psylocybinowych może zostać zmniejszony lub „zbity” przez spożywanie słodkich pokarmów i napojów, takich jak słodycze, węglowodany czy soki owocowe. Uważa się, że cukry rozkładają psylocybinę we krwi, co przyspiesza proces powrotu użytkownika do trzeźwości/rzeczywistości.

  Nie ma wielu dowodów naukowych na poparcie tej teorii, ale jeśli użytkownik ma zły okres i/lub chce zejść z nałogu, spożywanie słodkich pokarmów i napojów nie zaszkodzi.

  Sprawdź nasze popularne produkty